День поля на базі ФГ «Еко-Тур» (Волинь)

30 серпня 2019 року компанія Рекорд Агро (яка є генеральним дистрибютором насіннєвої картоплі в Україні німецької фірми Європлант) на базі ФГ «Еко-Тур» (Волинь) під егідою Української асоціації виробників картоплі (УАВК) провели День поля. Європлант представляли Томас Ботнер (директор з продажу по східній Європі) та Петро Кужель (відповідальний за Україну).


В цьому заході прийняли участь фермери з Волині та сусідніх областей, переробні підприємства, представники науки та освіти, місцеві органи самоврядування. Всього було біля 130 учасників: доброзичлива атмосфера, професійне спілкування, повне взаєморозуміння між картоплярами із площами посадок від 1 до1000 гектарів.
Захід був розділений на дві частини: Перший (практична частина) – реєстрація учасників, представлення технологічного процесу вирощування насіннєвої картоплі в ФГ «Еко-Тур» — спікери Аршулік Василь (голова ф.г. «Еко-Тур») та Тарасенко Олег (провідний спеціаліст компанії «Адама»), презентація сортів картоплі німецької селекції компанії Європлант. Були представлені сорти картоплі різного напрямку використання, а саме столового використання – Беллароза, Берніна, Рікарда, Мадейра, Санібель, Карелія, Вінета, переробка на чіпси – Сорентіна, Вентана, Медісон, переробка на фрі – Доната, переробка на крохмаль – Сюзанна, Євростарч. Високою оцінкою були відмічені червоношкірі сорти з білою та жовтою м’якоттю (послідовниці Белларози) – Рікарда та Санібель.

Друга (теоретична) частина проходила на базі Волинського коледжу Національного університету харчових технологій розташованого поряд з замком Люберта. З привітальним словом виступив директор коледжу Корчук Ігор Васильович. Томас Ботнер надав інформацію про ситуацію з картоплею в Європі. Про стан картоплепереробної галузі доповів Лазарь Віктор Леонідович – власник «Вімал» – найбільшого заводу по переробці картоплі на крохмаль в Україні.

Директор ТОВ «Рекорд-Агро» Юрій Дяк розповів про стратегію продажу насіннєвої картоплі фірми Європлант в Україні:
а) Імпорт – прямі поставки з Німеччини від 100 кг до вантажівки (21 т);
б) Розмноження в Україні – можливе під замовлення (з контролем зі сторони фермера) від поставки насіння з Європи – до закладки вирощеного на зберігання та відвантаження.
Під час теоретичної частини Ярослав Демкович (компанія «Рекорд-Агро») презентував книгу «Хвороби та шкідники картоплі, заходи боротьби з ними» в якій висвітлені історія розповсюдження, біологія та шкодочинність хвороб і шкідників картоплі поширених у різних регіонах України.

Слід відмітити високу організацію семінару за сприяння ФГ «Еко-Тур».
Зустріч закінчилася дружньою вечерею в затишному ресторані «Корона Вітовта».
 Друзі, не пропускайте наші семінари, і тоді врожай завжди буде вас радувати!