Цибуля-сiвок — посадка та норма витрат у весняний сезон

Зберігання чибулі-сіянки до посадки

Після придбання цибулю необхідно перебрати, видалити всі підгнилі, уражені, пошкоджені і пророщені цибулини.

Просушити і зберігати в кімнатних умовах.
Набуту (особливо в середині зими або ранньою весною) сіянку слід зберігати ТІЛЬКИ В ТЕПЛОМУ СЕРЕДОВИЩІ — не зберігайте її в холодильнику.

Майте на увазі: зберігання цибулі-сіянки при температурах нижче 16-18 ° С призводить до підвищеного стрілкування цибулі. Цибуля-сіянка, діаметром менше 10 мм, не стрілкує навіть при не дотриманні цих умов.

Підготовка цибулин перед посадкою

З метою профілактики від уражень цибулі-сіянки несправжньою борошнистою росою рекомендується перед висадкою прогріти цибулини протягом 8 годин при температурі 41-42 ° С і висадити в грунт. Це дозволить зняти негативні наслідки неправильного зберігання, зменшити стрілкування.

Які терміни посадки краще?

Цибуля — холодостійка рослина, тому посадку цибулі-сіянки проводять при переході середньодобової температури повітря вище за 10 ° С, це приблизно початок-середина Квітня. Більш рання посадка може спровокувати стрілкування, пізніша — знизить урожай. Якщо весна холодна — не поспішайте з посадкою.

Чи потрібно обрізати шийку перед посадкою?

Початківцям городникам ми не рекомендуємо перед висадкою обрізати шийку цибулини, тому що деякі — через недосвідченість! зрізають при цьому «прокинувся» проросток, що знаходиться в цей час вже в шийці. Внаслідок цього перші листочки виходять пошкодженими і не виростають в повній мірі. Від деяких рекомендацій по ошпарюванню окропом, надрізанням і проколювання луски цибулини, радимо початківцям городникам утриматися і експериментувати на декількох цибулинах, поки не придбаєте практичні навички.

Як саджати сіянку?

Садіть правильно! Цибуля-сіянка висаджуються денцем вниз за наступною схемою: в рядку через 10-12 см, з міжряддям 20 см. Оптимальний варіант 15 х 15 см. Глибина загортання цибулин 3-5 см, над цибулиною повинен бути шар грунту 2-3 см. Дно борозни має бути пухким.

Норма витрат

Залежно від фракції на 10м2 необхідно від 0,5 до 1,1 кг цибулі-сіянки.

Хвороби і шкідники Що треба робити?

Для боротьби з пероноспорозом використовують препарат: Фітофторин.