Планування нового газону

Підготовка ґрунту

Після того, як ви прибрали всі камені і сміття з тієї території, на якій збираєтеся закласти газон, ретельно підготуйте грунт. Чим краще проведена передпосівна підготовка грунту, тим краще буде газон. Хороший дренаж також дуже важливий. Його можна поліпшити глибоким скопуванням.

При створенні газонів на важких грунтах рекомендуємо додати пісок. За рахунок цього поліпшується дренаж грунту. Якщо ж навпаки, грунти легкі або піщані, то слід внести велику кількість торфу, щоб додати структури в грунт, а також запобігти висиханню і втрату поживних речовин. На цій стадії потрібно проводити будь-вирівнювання поверхні. Однак при цьому будьте обережні, не видаляйте занадто багато поверхневого шару. Підгрунтя не підходить для посіву газону! У ній занадто мало поживних речовин. Наслідком також будуть різниця в зрості і кольорі трав.

Первісне вскапивання грунту повинно бути по можливості зроблено протягом осені. На зимовий період грунт потрібно залишити скопаним у вигляді великих брил. Це дозволить опадам і морозам розбити землю і зробить її пухкою. Навесні, коли грунт почне підсихати, проведіть передпосівну підготовку грунту. Для цього прокатайте, або розпуште грунт граблями. Або ж спочатку ущільниье грунт, а потім злегка розпушіть.

Спочатку пройдіть в одному напрямку вздовж ділянки, розпушіть, потім ущільніть і розпушуйте знову, до тих пір, поки не вийде ущільнене насіннєве ложе.

Посів

Коли сіяти: Травосуміші виробництва ДЛФ ТРІФОЛІУМ можна сіяти в будь-який час, починаючи з ранньої весни і закінчуючи ранньою осенню, за умови, що при відсутності дощів, поверхня газону буде підтримуватися в зволоженому стані до тих пір, поки трава добре укорениться, приблизно до 5 см.

Завжди поливайте через дрібну лійку — занадто великі обсяги води зміщують насіння! Протягом посушливих періодів необхідний постійний полив для забезпечення укорінення рослин і щоб уникнути вигоряння ніжних пагонів трави.

У осіннього посіву є багато переваг — грунт зберігає тепло, накопичене за літо; зазвичай грунт достатньо зволожений; насіння проростуть і укореняться до настання зими; наявність бур’янів мінімальне. Протягом осені добре розвинеться коренева система, тому що не буде бурхливого зростання трав’яного покриву. Газон буде здатний до опору в спекотні і посушливі періоди навесні і влітку.

Як проводити посів: Щоб отримати хороший результат, рекомендується висівати 3 кг — 4 кг насіння на 100 м2. Простий наступний спосіб посіву: розділіть площу газону на квадрати, потім розділіть кількість насіння на кількість квадратів. Насіння для одного квадрата також розділити пополам, одну половину посійте зліва направо, другу половину — поперек посіяного. Перехресний спосіб посіву дозволить досягти рівномірного розподілу насіння по всій площі.

Підживлення газону

Добрива вносяться перед посівом в підготовлене насіннєве ложе — за кілька днів до посіву або в той же день. Коли газон повністю закріпився, зазвичай через перші 12 місяців розвитку, рекомендується регулярно його підгодовувати — як для того, щоб забезпечити хорошу закладку, так і для того, щоб підтримувати його у відмінному стані. Газон слід підгодовувати один раз ранньою весною, один раз в середині літа і один раз восени. Рекомендовано також регулярна підгодівля в маленьких дозах. Це забезпечить більш рівномірне відростання трави. Удобрення, що вносяться ранньою весною і влітку, повинні мати високий вміст азоту, щоб забезпечити ріст рослин і їх колір.

Добрива, що вносяться восени, повинні мати знижений вміст азоту, але підвищений вміст фосфору і калію, щоб забезпечити ріст кореневої системи і підвищити морозостійкість, посухостійкість і стійкість до захворювань.

Стрижка газону

Перші кілька стрижок газону мають велике значення для хорошого розвитку трави. Коли рослини досягли висоти 6 см — 8 см, газон слід підстригти перший раз. Обережно і акуратно підкошувати траву, поступово опускаючи ножі, щоб решта рослин мала ідеальну висоту 3 см — 4 см. Стрижку газону слід проводити регулярно. На момент стрижки,підстрижена частина не повинна перевищувати 1/3 від всієї висоти рослини. Не проводьте стрижку, коли газон вологий. Якщо газонокосарка не має прикочуючого ролика, то газон потрібно прикатати після першої ж стрижки. Це сприяє зростанню бічних пагонів, що робить газон більш щільним.

Найкращий порада при стрижці газону — трошки, але часто. Під час останніх стрижок року слід поступово підвищувати ножі. Це можна порекомендувати і в посушливі періоди літа.

При частій стрижці скошену траву можна залишати на газоні. Якщо ж стрижки відбуваються не часто, скошену траву слід прибрати з газону і закласти компост або мульчувати.